Element Pack - en to he_IL translation catalogue (889 entries)

en: Dashboard
he_IL: לוח בקרה

en: API Settings
he_IL: הגדרות API

en: License
he_IL: רישיון

en: Accordion
he_IL: אקורדיון

en: Animated Heading
he_IL: כותרת מונפשת

en: Audio Player
he_IL: נגן אודיו

en: Chart
he_IL: תרשים

en: Carousel
he_IL: קרוסלה

en: Changelog
he_IL: יומן רישום שינויים

en: Comment
he_IL: תגובה

en: Dark Mode
he_IL: מצב כהה

en: Iframe
he_IL: איי פריים

en: Instagram
he_IL: אינסטגרם

en: Lightbox
he_IL: חלון נפתח (Lightbox)

en: Modal
he_IL: מודאל (תיבה קופצת עם החשכת מסך)

en: Mailchimp
he_IL: מיילצ'ימפ

en: Marker
he_IL: סמן

en: Member
he_IL: משתמש

en: Navbar
he_IL: ניווט

en: Price Table
he_IL: טבלת מחיר

en: Post Gallery
he_IL: פוסט גלריה

en: Post Grid
he_IL: רשת פוסטים

en: Protected Content
he_IL: תוכן מוגן

en: QR Code
he_IL: קוד QR

en: Slider
he_IL: סליידר

en: Slideshow
he_IL: מצגת שקפים

en: Search
he_IL: חיפוש

en: Single Post
he_IL: פוסט יחיד

en: Social Share
he_IL: שיתוף חברתי

en: Tabs
he_IL: טאבים

en: Table
he_IL: טבלה

en: Timeline
he_IL: ציר זמן

en: Time Zone
he_IL: אזור זמן

en: Toggle
he_IL: מצב החלפה (toggle)

en: User Login
he_IL: פרטי הכניסה של המשתמש

en: Background Parallax
he_IL: רקע פאראלקס ‪(‬Parallax‪)‬

en: Google Map API Key
he_IL: מפתח ה-API של גוגל מפה

en: Google Client ID
he_IL: מספר הלקוח Google

en: User Name
he_IL: שם משתמש

en: Consumer Key
he_IL: מפתח לקוח

en: Consumer Secret
he_IL: סוד לקוח (cosumer Secret)

en: Access Token
he_IL: אישור גישה

en: Access Token Secret
he_IL: מפתח גישה סודי

en: Site key
he_IL: מפתח אתר

en: Secret key
he_IL: מפתח API של גוגל

en: Contact Form Email
he_IL: צור קשר דוא"ל בטופס

en: FAQ
he_IL: שאלות נפוצות

en: Instagram Feed
he_IL: פיד אינסטגרם

en: Event List
he_IL: פעילויות

en: Portfolio Carousel
he_IL: תיק עבודות - קרוסלה

en: Woocommerce Products
he_IL: מוצרים

en: Booked
he_IL: הוזמן

en: Status
he_IL: סטטוס

en: License Type
he_IL: סוג רישיון

en: Get Support
he_IL: לקבל תמיכה

en: Video Tutorials
he_IL: הדרכות וידאו

en: Settings
he_IL: הגדרות

en: Button Text
he_IL: טקסט כפתור

en: Sub Heading
he_IL: תת כותרת

en: Title
he_IL: כותרת

en: Description
he_IL: תיאור

en: Radius
he_IL: רדיוס

en: Heading
he_IL: כותרת

en: Author Name
he_IL: שם הכותב

en: Text
he_IL: טקסט

en: Read More Text
he_IL: טקסט להמשך קריאה

en: Label
he_IL: תווית

en: Data
he_IL: נתונים

en: Placeholder
he_IL: ממלא מקום

en: Message
he_IL: הודעה

en: Days
he_IL: ימים

en: Hours
he_IL: שעות

en: Minutes
he_IL: דקות

en: Seconds
he_IL: שניות

en: Subject
he_IL: נושא

en: Username
he_IL: שם משתמש

en: Before Text
he_IL: לפני הטקסט

en: After Text
he_IL: אחרי הטקסט

en: Caption
he_IL: כיתוב

en: Member Description
he_IL: תיאור של המשתמש

en: Header
he_IL: כותרת

en: Content
he_IL: תוכן

en: Footer
he_IL: פוטר

en: Subtitle
he_IL: כותרת משנה

en: Price
he_IL: מחיר

en: Period
he_IL: תקופה

en: Additional Info
he_IL: מידע כללי

en: Percent
he_IL: אחוז

en: Custom Message
he_IL: הודעה מותאמת אישית

en: Section ID
he_IL: מזהה אזור

en: Email Placeholder
he_IL: מציין מיקום של דואר אלקטרוני

en: Video Source
he_IL: מקור וידאו

en: Location
he_IL: מיקום

en: Add New
he_IL: הוסף חדש

en: Other
he_IL: אחר

en: Shortcode
he_IL: קוד קיצור

en: Choose File
he_IL: בחר קובץ

en: Menu Title
he_IL: כותרת תפריט

en: Slides
he_IL: שקופיות

en: Video Link
he_IL: קישור לווידאו

en: Youtube Link
he_IL: קישור יוטיוב

en: Latitude
he_IL: קו רוחב

en: Longitude
he_IL: קו אורך

en: Post Title
he_IL: כותרת פוסט

en: Sub Title
he_IL: תת כותרת

en: Tab Content
he_IL: תוכן כרטיסיה

en: Date
he_IL: תאריך

en: Select Type
he_IL: בחירת סוג

en: Edit Template
he_IL: עריכת טמפלייט

en: Select Menu
he_IL: בחר תפריט

en: Select Template
he_IL: בחירת טמפלייט

en: None
he_IL: ללא

en: Fade
he_IL: דהייה

en: Scale Up
he_IL: גדול (scale) מעלה

en: Scale Down
he_IL: גדול (scale) מטה

en: Slide Right
he_IL: גלישה ימינה

en: Multiply
he_IL: כפל

en: Overlay
he_IL: שכבה

en: Lighten
he_IL: להבהיר

en: Difference
he_IL: הבדל

en: Exclusion
he_IL: אי-הכללה

en: Hue
he_IL: גוון

en: Color
he_IL: צבע

en: Luminosity
he_IL: עוצמת אור

en: Default
he_IL: ברירת מחדל

en: Top Left
he_IL: למעלה משמאל

en: Top Center
he_IL: עליון מרכז

en: Top Right
he_IL: עליון ימין

en: Center
he_IL: מרכז

en: Bottom Left
he_IL: שמאל תחתון

en: Bottom Center
he_IL: מרכז תחתון

en: Bottom Right
he_IL: ימין תחתון

en: Left Top
he_IL: שמאל עליון

en: Left Center
he_IL: שמאל מרכז

en: Left Bottom
he_IL: שמאל תחתון

en: Right Top
he_IL: ימין למעלה

en: Right Center
he_IL: ימין מרכז

en: Right Bottom
he_IL: ימין תחתון

en: Extra Small
he_IL: קטן מאוד

en: Small
he_IL: קטן

en: Medium
he_IL: בינוני

en: Large
he_IL: גדול

en: Extra Large
he_IL: אקסטרה לארג'

en: div
he_IL: סטייה

[ctx: Weather String]
en: Mist
he_IL: ערפל

[ctx: Weather String]
en: Light rain
he_IL: גשם קל

[ctx: Weather String]
en: Moderate rain
he_IL: גשם מתון

[ctx: Weather String]
en: Light snow
he_IL: שלג קל

[ctx: Weather String]
en: Heavy snow
he_IL: שלג כבד

en: Select Form
he_IL: בחר טופס

en: Form Not Found!
he_IL: הטופס לא קיים!

en: Select Slider
he_IL: בחר סליידר

en: Edit Page
he_IL: עריכת דף

en: Cheatin&#8217; huh?
he_IL: מרמה, הא?

[ctx: DataTable String]
en: Previous
he_IL: הקודם

[ctx: DataTable String]
en: Next
he_IL: הבא

en: Sending user info, please wait...
he_IL: בודק נתונים, נא להמתין...

en: Title & Content
he_IL: כותרת ותוכן

en: Custom
he_IL: מותאם אישית

en: Elementor Template
he_IL: תבנית Elementor

en: View
he_IL: הצג

en: Icon
he_IL: אייקון

en: Additional
he_IL: בנוסף

en: Item
he_IL: פריט

en: Alignment
he_IL: יישור

en: Left
he_IL: שמאל

en: Right
he_IL: ימין

en: Item Spacing
he_IL: ריווח פריטים

en: Normal
he_IL: רגיל

en: Padding
he_IL: ריפוד

en: Border Radius
he_IL: הרדיוס של המסגרת

en: Hover
he_IL: ריחוף

en: Active
he_IL: פעיל

en: Start
he_IL: התחל

en: End
he_IL: סיום

en: Spacing
he_IL: ריווח

en: Icon Size
he_IL: גודל אייקון

en: Button
he_IL: כפתור

en: Click me
he_IL: לחצו עליי

en: Link
he_IL: קישור

en: Button Size
he_IL: גודל הפונט של הכפתור

en: Icon Position
he_IL: מיקום האייקון

en: Top
he_IL: עליון

en: Bottom
he_IL: תחתון

en: Icon Spacing
he_IL: מרווח אייקון

en: Style
he_IL: עיצוב

en: Attention
he_IL: שים לב

en: Text Color
he_IL: צבע טקסט

en: Border Style
he_IL: סוג גבול

en: Solid
he_IL: רציף

en: Dotted
he_IL: מנוקד

en: Dashed
he_IL: מקווקו

en: Groove
he_IL: חריץ

en: Border Width
he_IL: עובי המסגרת

en: Border Color
he_IL: הגדרת הגבול (ב px)

en: Hover Animation
he_IL: אנימציית מעבר עכבר

en: Show Icon
he_IL: הצגת סמליל

en: Image
he_IL: תמונה

en: Image Icon
he_IL: סמל בתמונה

en: Separator
he_IL: מפריד

en: Middle
he_IL: אמצע

en: Justified
he_IL: מוצדק

en: Language
he_IL: שפה

en: Duration
he_IL: משך

en: Prefix
he_IL: קידומת

en: Suffix
he_IL: סיומת

en: Width
he_IL: רוחב

en: Horizontal Offset
he_IL: היסט אופקי

en: Vertical Offset
he_IL: היסט אנכי

en: Icon Color
he_IL: צבע איקון

en: Size
he_IL: גודל

en: Opacity
he_IL: שקיפות

en: Separator Type
he_IL: סוג סימן מפריד

en: Line
he_IL: שורה

en: Height
he_IL: גובה

en: Fill Color
he_IL: צבע מילוי

en: Stroke Color
he_IL: צבע קו

en: Style 1
he_IL: סגנון 1

en: Style 2
he_IL: סגנון 2

en: Style 3
he_IL: סגנון 3

en: Style 4
he_IL: סגנון 4

en: Style 5
he_IL: סגנון 5

en: Select
he_IL: בחר

en: Choose
he_IL: בחירה

en: Heart
he_IL: לב

en: Rectangle
he_IL: מלבני

en: Triangle
he_IL: משולש

en: Wave
he_IL: גל

en: Max Width
he_IL: רוחב מרבי

en: Animation
he_IL: הנפשה

en: Loop
he_IL: לופ

en: Additional Settings
he_IL: הגדרות נוספות

en: Stroke Width
he_IL: רוחב קו

en: Square
he_IL: מרובע

en: Rounded
he_IL: מעוגל

en: Google Map
he_IL: מפת גוגל

en: Map Type Control
he_IL: שליטת סוג מפה

en: Map Height
he_IL: גובה מפה

en: Search Address
he_IL: חיפוש כתובת

en: Background
he_IL: רקע

en: Border
he_IL: גבול

en: Margin
he_IL: שוליים

en: Nothing
he_IL: כלום

en: Mobile
he_IL: נייד

en: Style Color
he_IL: צבע הסגנון

en: After
he_IL: לאחר

en: Before
he_IL: לפני

en: Advanced
he_IL: מתקדם

en: Background Color
he_IL: צבע רקע

en: Icon Box
he_IL: תיבת סמליל

en: Enter your title
he_IL: הזן כותרת

en: Title Link
he_IL: קישור לכותרת

en: Read More
he_IL: קרא עוד

en: Link to
he_IL: קישור אל

en: Badge
he_IL: תג

en: Position
he_IL: מיקום

en: Hidden
he_IL: נסתר

en: Image Gallery
he_IL: גלריית תמונות

en: Add Images
he_IL: הוספת תמונה

en: Gallery Layout
he_IL: פריסת גלריה

en: Masonry
he_IL: בנייה

en: Image Height
he_IL: גובה תמונה

en: Columns
he_IL: עמודות

en: Link Type
he_IL: סוג קישור

en: Slide
he_IL: שקופית

en: Scale
he_IL: קנה מידה

en: Carousel Settings
he_IL: הגדרות קרוסלה

en: Auto Play
he_IL: הפעלה אוטומטית

en: Pause on Hover
he_IL: להשהות בעת ריחוף

en: Navigation
he_IL: ניווט

en: Arrows
he_IL: חצים

en: Dots
he_IL: נקודות

en: Items
he_IL: פריטים

en: Overlay Color
he_IL: צבע כיסוי

en: Typography
he_IL: טיפוגרפיה

en: Hover Background Color
he_IL: צבע הרקע בריחוף עכבר

en: Arrows Color
he_IL: צבע החיצים

en: Arrows Hover Color
he_IL: צבע חץ בריחוף

en: Space
he_IL: רווח

en: Dots Color
he_IL: צבע נקודות

en: All
he_IL: הכל

en: Load More
he_IL: טען עוד

en: Nothing found!
he_IL: לא נמצא דבר!

en: Layout
he_IL: פריסה

en: My Posts
he_IL: הפוסטים שלי

en: Image Size
he_IL: גודל תמונה

en: Author
he_IL: מחבר

en: Comments
he_IL: תגובות

en: Category
he_IL: קטגוריה

en: Excerpt
he_IL: תקציר

en: Excerpt Length
he_IL: אורך תקציר

en: Query
he_IL: שאילתא

en: Post Types
he_IL: סוגי פוסטים

en: Categories
he_IL: קטגוריות

en: Tags
he_IL: תגיות

en: Authors
he_IL: מחברים

en: Posts Per Page
he_IL: פוסטים בכל עמוד

en: Order By
he_IL: סדר לפי

en: No order
he_IL: לסדר לפי

en: Post ID
he_IL: מזהה פוסט

en: Random order
he_IL: סדר אקראי

en: Comment count
he_IL: ספירת תגובות

en: Order
he_IL: הזמנה

en: Ascending
he_IL: בסדר עולה

en: Descending
he_IL: בסדר יורד

en: Title Color
he_IL: צבע הכותרת

en: Divider Color
he_IL: צבע הקו המפריד

en: Progress Bars
he_IL: סרגל התקדמות

en: Name
he_IL: שם

en: Design
he_IL: עיצוב

en: Max Value
he_IL: ערך מקסימלי

en: Striped
he_IL: פסים

en: Percentage
he_IL: אחוז

en: Animated
he_IL: מונפש

en: Animation Duration
he_IL: משך הנפשה

en: Slow
he_IL: איטי

en: Fast
he_IL: מהיר

en: Animation Delay
he_IL: השהיית ההנפשה

en: Poster
he_IL: פוסטר

en: By:
he_IL: על ידי:

en: Audio
he_IL: אודיו

en: Tooltip
he_IL: טולטיפ

en: Inline
he_IL: בשורה

en: Time
he_IL: זמן

en: Both
he_IL: שניהם

en: Thumbnail
he_IL: תמונה ממוזערת

en: Width (px)
he_IL: רוחב (px):

en: Border Type
he_IL: סוג המסגרת

en: Bar Color
he_IL: צבע הבר

en: Play
he_IL: ניגון

en: Pause
he_IL: עצירה

en: Mute
he_IL: השתק

en: Unmute
he_IL: בטל השתקה

en: Forum Index
he_IL: אינדקס הפגודות

en: Topic Tags
he_IL: תגיות שיחה

en: Stats
he_IL: סטטיסטיקה

en: ID
he_IL: מזהה

en: List
he_IL: רשימה

en: Day
he_IL: יום

en: Month
he_IL: חודש

en: January
he_IL: ינואר

en: February
he_IL: פברואר

en: March
he_IL: מרץ

en: April
he_IL: אפריל

en: May
he_IL: מאי

en: June
he_IL: יוני

en: July
he_IL: יולי

en: August
he_IL: אוגוסט

en: September
he_IL: ספטמבר

en: October
he_IL: אוקטובר

en: November
he_IL: נובמבר

en: December
he_IL: דצמבר

en: Year
he_IL: שנה

en: Members Only
he_IL: חברים בלבד

en: Header Background
he_IL: רקע האדר

en: Header Color
he_IL: צבע ההאדר

en: Current Date Color
he_IL: בצע התאריך הנוכחי

en: Appointments
he_IL: פגישות

en: Row Border Color
he_IL: צבע מסגרת השורה

en: BuddyPress
he_IL: באדיפרס

en: Newest
he_IL: החדשים ביותר

en: Popular
he_IL: פופולרי

en: Show Avatar
he_IL: הצג אווטאר

en: Show Title
he_IL: הצגת כותרת

en: Avatar
he_IL: תמונת פרופיל

en: Styling
he_IL: עיצוב

en: Monday
he_IL: יום שני

en: Tuesday
he_IL: יום שלישי

en: Wednesday
he_IL: יום רביעי

en: Thursday
he_IL: יום חמישי

en: Friday
he_IL: יום שישי

en: Saturday
he_IL: שבת

en: Sunday
he_IL: יום ראשון

en: Closed
he_IL: סגור

en: yes
he_IL: כן

en: General
he_IL: כללי

en: Divider
he_IL: צבע קו מפריד ווידג'ט כותרת תחתונה

en: Weight
he_IL: משקל

en: Input
he_IL: קלט

en: Submit Button
he_IL: לחצן השליחה

en: Error
he_IL: שגיאה

en: Click Here
he_IL: לחץ כאן

en: Align
he_IL: יישור

en: Description Color
he_IL: צבע התיאור

en: Text Padding
he_IL: ריפוד טקסט (Padding)

en: Alice
he_IL: אליס

en: Vertical
he_IL: אנכי

en: Limit
he_IL: הגבלה

en: Thumbnail Size
he_IL: גודל התמונה הממוזערת

en: Image Width
he_IL: רוחב תמונה

en: Meta
he_IL: מטא

en: Button Icon
he_IL: אייקון הכפתור

en: Posts
he_IL: פוסטים

en: Menu Order
he_IL: סדר תפריט

en: Random
he_IL: אקראי

en: ASC
he_IL: סדר עולה

en: DESC
he_IL: סדר יורד

en: Progress
he_IL: התקדמות

en: Autoplay
he_IL: הפעלה אוטומטית

en: Shadow Color
he_IL: צבע הצל

en: Hover Color
he_IL: צבע ריחוף

en: Added
he_IL: נוסף

en: Fixed
he_IL: קבוע

en: Updated
he_IL: עודכן

en: Note
he_IL: הערה

en: Removed
he_IL: הוסר

en: Type
he_IL: סוג

en: Pie
he_IL: עוגה

en: Background Colors
he_IL: צבעי רקע

en: Labels
he_IL: תוויות

en: Details
he_IL: פרטים

en: Click
he_IL: לחיצה

en: Shadow
he_IL: צל

en: Double
he_IL: כפול

en: Plus
he_IL: פלוס

en: Close
he_IL: סגור

en: Bars
he_IL: ברים

en: Home
he_IL: דף הבית

en: Products
he_IL: מוצרים

en: Documentation
he_IL: תיעוד

en: Contact Us
he_IL: צרו איתנו קשר

en: Full
he_IL: מלא

en: Speed
he_IL: מהירות

en: Trigger
he_IL: טריגר

en: Toggle Icon
he_IL: אייקון מתחלף

en: Facebook
he_IL: פייסבוק

en: Comment Count
he_IL: מספר תגובות

en: Social
he_IL: חברתי

en: On
he_IL: ב

en: Off
he_IL: כבוי

en: Text Align
he_IL: יישור טקסט

en: Send Message
he_IL: שלח הודעה

en: Full Width
he_IL: רוחב מלא

en: Custom Text
he_IL: טקסט מותאם אישית

en: Name Field
he_IL: השדה “שם”

en: Name*
he_IL: שם*

en: John Doe
he_IL: ישראל ישראלי

en: Contact Number
he_IL: מספר ליצירת קשר

en: Your contact number
he_IL: מספר אנשי הקשר שלך

en: Subject Field
he_IL: השדה “נושא”

en: Subject*
he_IL: נושא*

en: Email Field
he_IL: שדה אימייל

en: Email*
he_IL: אימייל

en: Form Style
he_IL: סגנון הטופס

en: Fields
he_IL: שדות

en: Focus
he_IL: להתמקד

en: Learn more
he_IL: הצג עוד

en: Event Countdown
he_IL: אירוע הספירה לאחור

en: Select Event
he_IL: בחר אירוע

en: Event Title
he_IL: כותרת אירוע

en: Due Date
he_IL: תאריך סיום

en: Gap
he_IL: הפסקה

en: Collapse
he_IL: הסתר הכל

en: Text Alignment
he_IL: יישור טקסט

en: Container Width
he_IL: רוחב קונטיינר

en: Content Align
he_IL: יישור התוכן

en: 1 Columns
he_IL: עמודה 1

en: 2 Columns
he_IL: 2 עמודות

en: 3 Column
he_IL: 3 עמודים

en: 4 Columns
he_IL: 4 עמודות

en: Block
he_IL: לחסום

en: Show Label
he_IL: להציג תווית

en: Number
he_IL: מספר

en: Months
he_IL: חודשים

en: Weeks
he_IL: שבועות

en: Currency
he_IL: מטבע

en: Logo
he_IL: לוגו

en: Currency Name
he_IL: שם מטבע

en: Primary Color
he_IL: צבע ראשי

en: Secondary Color
he_IL: צבע משני

en: Responsive
he_IL: רספונסיבי

en: Cell Padding
he_IL: מרווח תא

en: Stripe
he_IL: סטרייפ

en: Video
he_IL: וידאו

en: Custom URL
he_IL: ‏URL מותאם אישית

en: http://your-link.com
he_IL: ‫http://your-link.com

en: Source
he_IL: מקור

en: Editor
he_IL: עורך

en: Template
he_IL: תבנית

en: Cover
he_IL: כיסוי

en: Contain
he_IL: מכיל

en: Auto
he_IL: אוטומטי

en: Border Size
he_IL: עובי המסגרת

en: Video Width
he_IL: רוחב הוידאו

en: Gallery Items
he_IL: פריטי גלרייה

en: Slide Title
he_IL: כותרת הסליידר

en: Selected Image
he_IL: תמונה נבחרה

en: Website
he_IL: אתר

en: YouTube
he_IL: יוטיוב

en: Vimeo
he_IL: וימאו

en: Custom Link
he_IL: קישור מותאם אישית

en: Day Mode
he_IL: מצב יום

en: Sliders
he_IL: סליידרים

en: Desktop
he_IL: מחשב שולחני

en: Safari
he_IL: דפדפן ספארי

en: Chrome
he_IL: דפדפן כרום

en: Edge
he_IL: דפדפן אדג\'

en: Tablet
he_IL: לוח

en: Youtube
he_IL: יוטיוב

en: Slider Size
he_IL: גודל המחוון

en: Animation Speed
he_IL: מהירות אנימציה

en: Select File
he_IL: בחר קובץ

en: Title Typography
he_IL: טיפוגרפיה

en: Downloaded
he_IL: הורדות

en: Mode
he_IL: מצב

en: Button Width
he_IL: רוחב כפתור

en: or
he_IL: או

en: Easy Digital Downloads
he_IL: הורדות דיגיטליות קלה

en: Show Thumbnail
he_IL: להציג תמונה ממוזערת

en: Show Excerpt
he_IL: הצג תקציר

en: Show Price
he_IL: הצג מחיר

en: Show Pagination
he_IL: הצג עימוד

[ctx: Posts Query Control]
en: Source
he_IL: מקור

en: Show All
he_IL: הצג הכל

en: Parent
he_IL: הורה

en: Hide Empty
he_IL: הסתר ריקים

en: Order by
he_IL: לסדר לפי

en: Slug
he_IL: אסימון

en: Count
he_IL: ספירה

en: Price Color
he_IL: צבע המחיר

en: Pagination
he_IL: עימוד

en: Body
he_IL: גוף

en: Elementor
he_IL: ‫Elementor

en: Close Button Color
he_IL: צבע כפתור הסגירה

en: Close Button Background
he_IL: רקע כפתור הסגירה

en: Toolbar Color
he_IL: צבע סרגל כלים

en: Event Calendar
he_IL: לוח אירועים

en: Start Date:
he_IL: תאריך התחלה:

en: End Date:
he_IL: תאריך סיום:

en: Cost:
he_IL: עלות:

en: Show Image
he_IL: הצגת תמונה

en: Show Date
he_IL: הצג תאריך

en: Show Website
he_IL: הצג אתר

en: Start Date
he_IL: תאריך התחלה

en: Now
he_IL: עכשיו

en: Today
he_IL: היום

en: Last Month
he_IL: חודש קודם

en: End Date
he_IL: תאריך סיום

en: Event Date
he_IL: תאריך אירוע

en: Icon Border Color
he_IL: צבע מסגרת האייקון

en: Address
he_IL: כתובת

en: Icon Hover Color
he_IL: צבע אייקון (ריחוף)

en: Column
he_IL: עמודה

en: Two
he_IL: שתיים

en: Three
he_IL: שלוש

en: Four
he_IL: ארבע

en: Stack
he_IL: ערמה

en: Style 01
he_IL: סגנון 01

en: Style 02
he_IL: סגנון 02

en: Style 03
he_IL: סגנון 03

en: Style 04
he_IL: סגנון 04

en: Twitter
he_IL: טוויטר

en: Linkedin
he_IL: לינקדאין

en: Background Type
he_IL: סוג רקע

en: Background Image
he_IL: תמונת רקע

en: Background Attachment
he_IL: רקע מצורף

en: Scroll
he_IL: גלילה

en: List Item
he_IL: רשימת פריטים

en: Box Shadow
he_IL: צל קופסה

en: Sub Title Color
he_IL: צבע תת כותרת

en: Button Link
he_IL: קישור הכפתור

en: Show Description
he_IL: הצג תיאור

en: Tab Title
he_IL: כותרת כרטיסיה

en: Button Text Color
he_IL: צבע טקסט של הכפתור

en: Filter
he_IL: סינון

en: Front
he_IL: קדמי

en: Choose Image
he_IL: לבחור תמונה

en: Framed
he_IL: ממוסגר

en: Shape
he_IL: צורה

en: Circle
he_IL: עיגול

en: Title & Description
he_IL: כותרת ותיאור

en: This is the heading
he_IL: זוהי הכותרת

en: Background Overlay
he_IL: שכבת כיסוי לרקע

en: Back
he_IL: חזור

en: Flip
he_IL: היפוך

en: Zoom In
he_IL: הגדלה

en: Zoom Out
he_IL: הרחקה

en: Flip Direction
he_IL: כיוון

en: Up
he_IL: למעלה

en: Down
he_IL: למטה

en: Flat
he_IL: שטוח

en: Text Shadow
he_IL: צל טקסט

en: Yes
he_IL: כן

en: No
he_IL: לא

en: Checkbox
he_IL: תיבת סימון

en: Radio Buttons
he_IL: כפתורי רדיו

en: Checked
he_IL: סומן

en: Margin Top
he_IL: רווח עליון

en: Show
he_IL: הצג

en: Hide
he_IL: הסתר

en: Filled
he_IL: משרה תפוסה

en: Error Messages
he_IL: התראות שגיאה

en: Hour
he_IL: שעה

en: Week
he_IL: שבוע

en: Show Time
he_IL: להציג שעה

en: Slider Settings
he_IL: הגדרות סליידר

en: Rating
he_IL: דירוג

en: Field Description
he_IL: תיאור שדה

en: Messenger
he_IL: מסנג'ר

en: Skype
he_IL: סקייפ

en: Viber
he_IL: ויבר

en: WhatsApp
he_IL: ווטסאפ

en: Telegram
he_IL: טלגרם

en: Email
he_IL: אימייל

en: User ID
he_IL: מזהה המשתמש

en: Email Address
he_IL: כתובת אימייל

en: Placement
he_IL: השמה

en: Arrow
he_IL: חץ

en: Animation Style
he_IL: סגנון אנימציה

en: Fade In
he_IL: הופעה הדרגתית

en: Horizontal
he_IL: אופקי

en: Show Separator
he_IL: להציג קו מפריד

en: Content Color
he_IL: צבע תוכן

en: Content Width
he_IL: רוחב התוכן

en: Homepage
he_IL: דף הבית

en: Product
he_IL: מוצר

en: Support
he_IL: תמיכה

en: Blog
he_IL: בלוג

en: About Us
he_IL: אודותנו

en: Offcanvas Menu
he_IL: תפריט Offcanvas

en: Level 1
he_IL: רמה 1

en: Level 2
he_IL: רמה ‎2

en: Animations
he_IL: הנפשות

en: Close Button
he_IL: כפתור סגירה

en: Branding
he_IL: מיתוג

en: Menu Text
he_IL: טקסט תפריט

en: Link Color
he_IL: צבע קישור

en: Link Hover Color
he_IL: צבע קישור במעבר עכבר

en: Threshold
he_IL: סף

en: Live
he_IL: חי

en: Sandbox
he_IL: ארגז חול

en: Forms
he_IL: טפסים

en: Scripts
he_IL: סקריפטים

en: Top Navigation
he_IL: תפריט עליון

en: Orientation
he_IL: אוריינטציה

en: Bar
he_IL: עמוד

en: Standard
he_IL: רגיל

en: Follow
he_IL: עקוב

en: Preload
he_IL: טעינת מוקדמת

en: Parallax
he_IL: פראלקס

en: Relative
he_IL: יחסי

en: Show Header
he_IL: הצג כותרת

en: Follow on Instagram
he_IL: עקוב באינסטגרם

en: Button Color
he_IL: צבע כפתור

en: Like Count
he_IL: ספירת ליקים

en: Text Hover Color
he_IL: צבע ריחוף מעל טקסט

en: Image Source
he_IL: מקור התמונה

en: Logo Image
he_IL: תמונת לוגו

en: Brand Name
he_IL: שם המותג

en: Tooltip Settings
he_IL: הגדרות טולטיפ

en: Grid Layout
he_IL: תצוגת גריד

en: Box
he_IL: תיבה

en: Self Hosted
he_IL: אירוח עצמי

en: Choose Icon
he_IL: בחר אייקון

en: Email *
he_IL: אימייל *

en: SIGNUP
he_IL: הרשמה

en: Subscribe
he_IL: הרשמה

en: Markers
he_IL: סמנים

en: Select Icon
he_IL: לבחור אייקון

en: Role
he_IL: תפקיד

en: Social Icon
he_IL: אייקון חברתי

en: Photo
he_IL: תמונה

en: Vertical Spacing
he_IL: ריווח אנכי

en: Dev Mode
he_IL: מצב מפתח

en: Full screen
he_IL: מסך מלא

en: Modal Content
he_IL: תוכן מודאלי

en: Menu Height
he_IL: גובה התפריט

en: Dropdown
he_IL: רשימה נפתחת

en: Posts Limit
he_IL: הגבלות על הפוסטים

en: Slide Down
he_IL: גלישה מטה

en: Navigation Background
he_IL: רקע ניווט

en: Sidebar
he_IL: סרגל צד

en: Choose Sidebar
he_IL: בחירת סיידבר

en: Button Alignment
he_IL: יישור הכפתור

en: Widget
he_IL: ווידג'ט

en: Button Background Color
he_IL: צבע הרקע של הכפתור

en: Button Border Color
he_IL: צבע גבול הכפתור

en: Zoom
he_IL: זום

en: Value
he_IL: ערך

en: Blur
he_IL: טשטוש

en: VIEW
he_IL: צפייה

en: Show Category
he_IL: להציג קטגוריה

en: Show Link
he_IL: להציג קישור

en: Featured Item
he_IL: מוצר חם

en: One
he_IL: אחד

en: Tag
he_IL: תג

en: List Layout
he_IL: תצוגת רשימה

en: Taxonomy
he_IL: טקסונומיה

en: Post Image
he_IL: תמונת הפוסט

en: Item Padding
he_IL: ריפוד פריט תפריט

en: Content Background Color
he_IL: צבע רקע התוכן

en: Modern
he_IL: מודרני

en: Reverse
he_IL: הפוך

en: Skin
he_IL: תבנית עיצוב

en: List Style
he_IL: סגנון רשימה

en: PREV
he_IL: קודם

en: NEXT
he_IL: הבא

en: Content Alignment
he_IL: יישור תוכן

en: Overlay Opacity
he_IL: אטימות כיסוי

en: Line Color
he_IL: צבע שורה

en: List Items
he_IL: רשימת מוצרים

en: Item Style
he_IL: סגנון פריט

en: Rows Gap
he_IL: מרווח עמודה

en: Image Style
he_IL: תמונה בסגנון

en: Service Name
he_IL: שם השירות

en: Pricing
he_IL: תמחור

en: Currency Symbol
he_IL: סמל מטבע

[ctx: Currency Symbol]
en: Euro
he_IL: אירו

[ctx: Currency Symbol]
en: Pound Sterling
he_IL: לירה שטרלינג

en: Sale
he_IL: מבצע

en: Monthly
he_IL: באופן חודשי

en: Features
he_IL: תכונות

en: Tooltip Text
he_IL: טולטיפ

en: Select Plan
he_IL: בחר תוכנית

en: Not found
he_IL: לא נמצא

en: Ribbon
he_IL: רצועת הכלים

en: Justify
he_IL: מיושר לשני הצדדים

en: Select Profile
he_IL: בחר פרופיל

en: Pro
he_IL: פרו

en: Show User Menu
he_IL: הצגת תפריט משתמש

en: Show Text
he_IL: הצגת טקסט

en: Followers
he_IL: עוקבים

en: Following
he_IL: עוקב/ת

en: Instagram Profile
he_IL: פרופיל אינסטגרם

en: User Menu
he_IL: תפריט משתמש

en: Menus
he_IL: תפריטים

en: Billing
he_IL: חיוב

en: Header Area
he_IL: אזור כותרת עליונה

en: Top Spacing
he_IL: מרווח עליון

en: Content Area
he_IL: אזור תוכן

en: Full Name
he_IL: שם מלא

en: Bio
he_IL: ביו

en: Number Color
he_IL: צבע המספר

en: Line Width
he_IL: רוחב

en: Select User Type
he_IL: בחר סוג משתמש

en: Message Type
he_IL: סוג הודעה

en: Enter Password
he_IL: הזן סיסמה

en: Submit
he_IL: שלח

en: Strip
he_IL: רצועה

[ctx: bdthemes-element-pack]
en: Source
he_IL: מקור

en: Schedule
he_IL: תזמון

en: Link To
he_IL: קישור אל

en: External
he_IL: חיצוני

en: External Link
he_IL: קישור חיצוני

en: Icon Style
he_IL: סגנון אייקון הכרטיס

en: Nav Position
he_IL: מיקום ניווט

en: Search Layout
he_IL: פריסת חיפוש

en: Search Icon
he_IL: סמל חיפוש

en: Search Width
he_IL: רוחב חיפוש

en: Search Button
he_IL: לחצן חיפוש

en: On Mobile
he_IL: במובייל

en: Link Title
he_IL: כותרת קישור

en: Origin
he_IL: מקור המידע

en: Dark
he_IL: כהה

en: Light
he_IL: בהיר

en: Scroll to Top
he_IL: גלול למעלה

en: Content Position
he_IL: מיקום תוכן

en: Minimum Height
he_IL: גובה מינימלי

en: Show Reviews
he_IL: הצג ביקורות

en: Page ID
he_IL: מזהה דף

en: Facebook Page URL
he_IL: כתובת עמוד פייסבוק

en: Total Rating
he_IL: הערכה כללית

en: Reviews
he_IL: חוות דעת

en: Share Buttons
he_IL: כפתורי שיתוף

en: Social Media
he_IL: מדיה חברתית

en: Gradient
he_IL: מעבר צבע (Gradient)

en: Minimal
he_IL: מינימלי

en: Target URL
he_IL: כתובת (URL) היעד

en: Current Page
he_IL: עמוד נוכחי

en: Columns Gap
he_IL: מרווח עמודה

en: PHP
he_IL: ‫PHP

en: Copy
he_IL: העתק

en: Hot
he_IL: חם

en: Update
he_IL: עדכון

en: Regular
he_IL: רגיל

en: Index
he_IL: עמוד ראשי‬

en: CSV File
he_IL: קובץ CSV

en: Ordering
he_IL: הזמנה

en: Info
he_IL: מידע

en: (no name)
he_IL: (ללא שם)

en: Global Color
he_IL: צבע גלובאלי

en: Tab
he_IL: טאב

en: Sticky
he_IL: דביק

en: Single
he_IL: יחיד

en: Testimonial
he_IL: המלצות

en: Content Style
he_IL: סגנון תוכן

en: Fullscreen Button
he_IL: כפתור מסך מלא

en: Expand
he_IL: להרחיב

en: Animate
he_IL: הנפש

en: Drag
he_IL: גרור

en: Move
he_IL: העבר

en: Time Format
he_IL: פורמט שעה

en: 24 Hours
he_IL: 24 שעות

en: Date Format
he_IL: פורמט תאריך

en: dd-mm-yyyy
he_IL: mm-dd-yyyy

en: Bangladesh
he_IL: בנגלדש

en: Country
he_IL: מדינה

en: Post
he_IL: פוסט

en: Maximum Width
he_IL: רוחב מקסימלי

en: link
he_IL: קישור

en: View Details
he_IL: הצג פרטים

en: User Meta
he_IL: מידע המטא של המשתמש

en: Cart Button
he_IL: לחצן עגלת הקניות

en: by
he_IL: מאת

en: In
he_IL: ב

en: Free
he_IL: חינם

[ctx: leading space is required]
en: ago
he_IL: לפני

en: %1$s %2$s
he_IL: %1$s, %2$s

en: Reply
he_IL: הגב

en: Retweet
he_IL: לצייץ מחדש

en: Favourite
he_IL: המועדפים שלי

en: Unauthorized access
he_IL: גישה לא מורשית

en: Log In
he_IL: התחבר

en: Hi
he_IL: שלום

en: Logout
he_IL: התנתק

en: Redirect After Login
he_IL: מעבר לאחר התחברות

en: Lost your password?
he_IL: איפוס סיסמה?

en: Register
he_IL: הרשמה

en: Remember Me
he_IL: זכור אותי

en: Username or Email
he_IL: שם משתמש או כתובת מייל

en: Password
he_IL: סיסמה

en: Edit Profile
he_IL: ערוך פרופיל

en: Links Color
he_IL: צבע קישורים

en: Links Hover Color
he_IL: צבע ריחוף מעל קישורים

en: Website:
he_IL: אתר:

en: Description:
he_IL: תיאור:

en: Lost password?
he_IL: שכחת סיסמה?

en: The email address you entered is not valid.
he_IL: כתובת האימייל שהזנת אינה חוקית.

en: An account exists with this email address.
he_IL: קיים חשבון עם כתובת דוא"ל זו.

en: Registering new users is currently not allowed.
he_IL: הרשמה למשתמשים חדשים אינה מותרת כרגע.

en: User Registration
he_IL: הרשמת משתמשים

en: Login
he_IL: התחבר

en: First Name
he_IL: שם פרטי

en: Last Name
he_IL: שם משפחה

en: Enter password
he_IL: הכנס סיסמה

en: Video Type
he_IL: סוג וידאו

en: Thumbnail Title
he_IL: תמונה ממוזערת + כותרת

en: Size (px)
he_IL: גודל הגופן (px)

en: Form Fields
he_IL: שדות הטופס

en: Section Break
he_IL: סיום קטע

en: Simple
he_IL: פשוט

en: Units
he_IL: יחידות

en: Metric
he_IL: מטרית

en: Imperial
he_IL: מלכותי

en: Forecast
he_IL: תחזית

en: WooCommerce
he_IL: ווקומרס

en: Classic
he_IL: קלאסי

en: Quick View
he_IL: צפייה מהירה

en: Cart
he_IL: סל קניות

en: Remove this item
he_IL: הסר פריט זה

en: No products in the cart.
he_IL: אין מוצרים בעגלה.

en: Subtotal
he_IL: סה"כ

en: View cart
he_IL: הצג סל קניות

en: Checkout
he_IL: לתשלום

en: Select Post
he_IL: בחר פוסט

en: Quantity
he_IL: כמות

en: Add to Cart
he_IL: הוסף לסל

en: Element
he_IL: רכיב

en: Cart Page
he_IL: עמוד עגלה

en: Single Product Page
he_IL: עמוד מוצר בודד

en: Checkout Page
he_IL: עמוד תשלום

en: Order Tracking Form
he_IL: טופס מעקב הזמנה

en: My Account
he_IL: החשבון שלי

en: Payment
he_IL: תשלום

en: Button Style
he_IL: עיצוב כפתור

en: Your cart is currently empty.
he_IL: סל הקניות ריק כרגע.

en: Product Limit
he_IL: מגבלת מוצר

en: Meta Key
he_IL: מפתח מטא

en: Total Sales
he_IL: סה"כ מכירות

en: Regular Price
he_IL: מחיר רגיל

en: Sale Price
he_IL: מחיר מבצע

en: Add To Cart
he_IL: הוסף לסל

en: Show Filter
he_IL: הצגת מסנן

en: Show Product
he_IL: הצג מוצר

en: All Products
he_IL: כל המוצרים

en: On Sale
he_IL: במבצע

en: Featured
he_IL: מומלצים

en: Sales
he_IL: מכירות

en: Heading Background
he_IL: רקע כותרת עמוד

en: Heading Color
he_IL: צבע הכותרת

en: Select Field
he_IL: בחר שדה

en: Please wait...
he_IL: נא להמתין...

en: Sale!
he_IL: מבצע!

en: Add to Cart Button
he_IL: כפתור הוסף לסל

en: Shopping Cart
he_IL: עגלת קניות

en: Cart Icon
he_IL: אייקון עגלה

en: Product List
he_IL: רשימת מוצרים

en: Title Hover Color
he_IL: צבע כותרת (ריחוף)

en: wpDataTable
he_IL: wp נתוני טבלאות
